Klub pasjonatów fizyki w Energetycznym Centrum Nauki
10-06-2021

W dniach 10.06 oraz 02.06.2021 roku uczniowie z klas informatycznych w ramach Klubu Pasjonatów Fizyki działającego w ramach projektu „Konarski kwitnie zawodowo!” udali się na zajęcia do Energetycznego Centrum Nauki w Kielcach.

W ECN nauka przeplata się z zabawą. Zwiedzający dowiadują się czym jest energia, jak jest wykorzystywana, poznają jej odnawialne i nieodnawialne źródła. Poprzez eksperymentowanie oraz prowadzenie doświadczeń, zwiedzający zaangażowani są w poznawanie i zrozumienie świata, a także pogłębianie wiedzy.

Podczas wyjazdu odbywającego się w ramach projektu „Konarski kwitnie zawodowo!” „informatycy” mieli okazje zwiedzić Energetyczne Centrum Nauki oraz wzięli udział w zajęciach warsztatowych z programowania przy wykorzystaniu ozobotów.

Ozoboty to nowość na polskim rynku i jedno z najmniejszych urządzeń tego typu, służących do interaktywnej, twórczej zabawy. Ozobot jest idealnym narzędziem przeznaczonym do szkolnych zadań dydaktycznych związanych z informatyką i robotyką.

Na koniec dnia uczniowie zwiedzili Energetyczny Ogród Doświadczeń znajdujący się przy ECN.

• Magdalena Prusicka