Radiowęzeł w „Konarskim”
01-12-2020

W ramach projektu „Konarski kwitnie zawodowo!” realizowanego przez Powiat Jędrzejowski/Zespół Szkół nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie, w naszej szkole powstał wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt grający i nagłaśniający radiowęzeł.

Dzięki środkom przewidzianym w projekcie dokonano adaptacji pomieszczenia przeznaczonego pod radiowęzeł. Następnym etapem było wyposażenie go w sprzęt nagłaśniający, na który składa się m.in. wzmacniacz, miksery, głośniki naścienne i przenośne, zestaw mikrofonów. Dodatkowo w ramach tego zadania zakupiony został telebim, aparat fotograficzny ze statywem.

W nowo powstałym radiowęźle uczniowie będą prezentować swoje umiejętności techniczne i praktyczne zdobyte podczas kursów zawodowych - trwających w ramach projektu – „Konarski kwitnie zawodowo!”.

W radiowęźle uczniowie będą informować o wydarzeniach z życia szkoły czy zbliżających się uroczystości. Praca w nim będzie mobilizowała uczniów do jeszcze bardziej wytężonej pracy i zdobywania coraz to nowych umiejętności. Zaprocentuje to w przyszłości, poprzez pracę w radiowęźle i zdobytych tam umiejętnościach zarówno zawodowych jak i osobowych bez problemu uczeń znajdzie wymarzoną pracę zgodną z jego kierunkiem kształcenia.

• Marcin Bielecki