Zwiedzamy Targi Kielce
21-10-2021

21 października 2021 roku uczniowie klasy ekonomiczno-reklamowych biorący udział w projekcie „Konarski kwitnie zawodowo!” uczestniczyli w wizycie studyjnej do Targów Kielce S.A.

Targi Kielce należy do liderów branży targowej w Polsce. W swojej ofercie dysponuje 90 000 m2 powierzchni wystawienniczej, a w tym 36 000 m2 w 7 pawilonach wystawienniczych z nowoczesną infrastrukturą. Do Targów Kielce należy jedna trzecia udziału w polskim rynku targowym. Oferta Targów Kielce nie ogranicza się tylko imprez wystawienniczych. Można tu organizować duże konferencje i kongresy, jak i kameralne spotkania biznesowe.

Kielecki ośrodek targowy znajduje się na drugiej pozycji pod względem liczby wystawców i wynajętej powierzchni, wśród organizatorów wystaw z Europy Środkowo – Wschodniej. Wyprzedzają je tylko HUNGEXPO Budapeszt, targi w Brnie i Międzynarodowe Targi Kijów.

W kalendarzu Targów Kielce jest ponad 70 wydarzeń – targów, wystaw i 700 konferencji. Do najbardziej znanych należą PLASTPOL – najbardziej międzynarodowe targi w Polsce, znany na całym świecie MSPO – trzecie targi przemysłu obronnego w Europie, AUTOSTRADA-POLSKA – jedyne takie targi w Europie, SACROEXPO – największe targi sakralne w Europie oraz AGROTECH – najchętniej odwiedzane targi rolnicze.

W wizycie wzięło udział 60 uczniów klas o profilu ekonomiczno – reklamowym z I i II edycji projektu „Konarski kwitnie zawodowo!”. Uczniowie podczas zwiedzania, zgodnie z wymogami zostali podzieleni na grupy. Dla każdej z grup przeprowadzona została prelekcja na temat funkcjonowania firmy, jej struktury organizacyjnej, warunków pracy, przedmiotu działalności, zasad funkcjonowania, warunków przyjęć. Dodatkowo uczniowie mogli zwiedzać hale targowe w których w tym dniu odbywał się cykl imprez targowych – „Przemysłowa jesień”.

Wizyta studyjna przeprowadzona została w ramach projektu „Konarski kwitnie zawodowo!”. Projekt realizowany przez Powiat Jędrzejowski/Zespół Szkól nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie - jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, Działanie 8 Rozwój edukacji i aktywne społeczeństwo, Poddziałanie 8.5.1. Podniesienie jakości kształcenia zawodowego oraz wsparcie na rzecz tworzenia i rozwoju CKZiU."

• Marcin Bielecki