Wyjazd na XXVI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH
08-10-2021

8 października 2021r. uczniowie z „Konarskiego”, będący uczestnikami I i II edycji projektu „Konarski kwitnie zawodowo!” brali udział w targach branżowych na terenie Targów Kielce. Tego dnia na odbywały się następujące imprezy targowe: Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH, Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO, Targi Zdrowia i Urody HEALTH & BEAUTY i inne.

Podstawowym celem wyjazdu było poszerzenie widomości na temat funkcjonowania przedsiębiorstwa z branży wystawienniczej. Uczniów zwiedzając hale wystawiennicze mogli zdobyć wiele cennych informacji dotyczących branży wystawienniczej w tym także reklamowej i marketingowej.

Uczestnicy projektu uczestnicząc w targach, obserwując wystawców i rozmawiając z nimi mogli dowiedzieć się m.in. na czym polegają targi, jaka jest rola głównego organizatora (Targi Kielce) a jaka wystawcy, na czym polega i jak powinno wyglądać stoisko targowe, rozmowa reklamowa i marketingowa między wystawcą a odwiedzającym, stosunek wystawcy do odwiedzającego itp.

Wiedza i doświadczenie zdobyte podczas wizyty na targach z pewnością pomoże uczniom w dalszej edukacji oraz w wyborze dalszej ścieżki kariery zawodowej.

Wyjazd na targi zorganizowany został w ramach projektu „Konarski kwitnie zawodowo!”. Projekt realizowany przez Powiat Jędrzejowski/Zespół Szkól nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie - jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, Działanie 8 Rozwój edukacji i aktywne społeczeństwo, Poddziałanie 8.5.1. Podniesienie jakości kształcenia zawodowego oraz wsparcie na rzecz tworzenia i rozwoju CKZiU."

• Marcin Bielecki