My Career Our Game
27-11-2021

Uczniowie klasy 3B z profilu ekonomiczno-prawnego wzięli udział w projekcie „My Career Our Game”, gdzie wraz z młodzieżą z Portugalii i Macedonii Północnej tworzyli ścieżkę kariery zawodowej dla każdego z uczestników. Wymiana odbyła się w dniach 21-27 listopada na Świętej Katarzynie. Spotkania były prowadzone w języku angielskim.

Celem projektu "My Career Our Game" było opracowanie i wprowadzenie innowacyjnej metodologii doradztwa zawodowego jako trwałego narzędzia zapobiegania zjawisku NEET (osoby nie pracujące, ani nie uczące się). Innowacyjną metodą będzie w przyszłości zastosowane doradztwa zawodowego na wczesnym etapie, zarówno w toku edukacji formalnej, jak i poza formalnej oraz wykorzystanie grywalizacji. Projekt był realizowany przez konsorcjum trzech organizacji z Portugalii, Polski oraz Macedonii Północnej. Organizacje reprezentowały różne sektory: organizacja pozarządowa, koalicja organizacji młodzieżowych oraz uczelnia wyższa. Rekrutację naszych uczniów prowadziło stowarzyszenie "Edukacja przez Internet" z Kielc, z którym współpracujemy od lat.

Uczniowie nie tylko pracowali ale świetnie się bawili, poznali rówieśników z innych krajów, ich kulturę, rozwinęli umiejętności językowe i pracy w grupie.

• Barbara Terczyńska