„Niech żyje bal” czyli Studniówka 2022
05-02-2022

Pełne podekscytowania oczekiwanie, dostojne pary sunące po parkiecie w rytm uroczystego poloneza a potem szampańska zabawa do białego rana. To z pewnością był jeden z najbardziej niezapomnianych i magicznych wieczorów w życiu maturzystów ZS nr 1 im. Ks. St. Konarskiego w Jędrzejowie, którzy w sobotę 5 lutego 2022 roku bawili się na swoim balu studniówkowym w lokalu Impresja w miejscowości Nagłowice. Wzięło w nim udział 90 tegorocznych maturzystów z osobami towarzyszącymi: z II Liceum Ogólnokształcącego klasa 3be o profilu biologiczno-medycznym i ekonomiczno-prawnym z wychowawczynią panią Anną Równicką oraz z Technikum nr 1 klasy: 4l technik logistyk z wychowawczynią panią Joanną Widomską, 4e technik ekonomista z wychowawczynią panią Katarzyną Krotlą-Gnatowską, 4i technik informatyk z wychowawcą panem Grzegorzem Ryńskim oraz klasa 4h technik hotelarstwa. Ze względu na trudny czas pandemii w którym przyszło uczniom świętować sto dni do matury, zabawa odbyła się z zachowaniem wszelkich zaleceń GIS dotyczących organizacji studniówek.

Oficjalną część uroczystości rozpoczęła pani Dyrektor szkoły Małgorzata Wojtasik, która powitała wszystkich uczestników studniówki. W swoim przemówieniu nawiązała do cytatu Seneki „Drzewo niesmagane wiatrem rzadko kiedy wyrasta na silne i zdrowe”. Dla tegorocznych maturzystów takim wiatrem była zdalna nauka podczas pandemii i wszystkie problemy z nią związane. Jednak przeciwności z którymi przyszło im się zmierzyć sprawiły, że stali się silniejsi, co z pewnością zaprocentuje na zbliżającym się egzaminie maturalnym i dorosłym życiu.

Maturzyści otrzymali wiele ciepłych słów również od pana Marka Mentla, Przewodniczącego Rady Powiatu oraz od Pani Renaty Kawiorskiej, Sekretarza Gminy Jędrzejów, którzy zechcieli zaszczycić bal swoją obecnością. Głos w imieniu rodziców zabrała przewodnicząca komitetu studniówkowego pani Małgorzata Kocimska, życząc maturzystom nocy pełnej wspaniałych przeżyć i powodzenia na egzaminie maturalnym.

Upominkiem dla nauczycieli i dyrekcji szkoły były wspaniałe kosze ze słodyczami i kwiaty, które były wyrazem wdzięczności za kilkuletnią współpracę i zaangażowanie podczas całego procesu kształcenia.

Po długo wyczekiwanych słowach pani Dyrektor „Studniówkę 2022 uważam za otwartą” maturzyści rozpoczęli tradycyjnego poloneza, którego zatańczono w dwóch turach. W pierwszej turze uczniów klas 3be i 4i poprowadziła Pani Dyrektor Małgorzata Wojtasik z Panem Grzegorzem Ryńskim, w drugiej turze zatańczyli maturzyści z klas 4l, 4e i 4h.

Podczas balu tradycyjnie przeprowadzono wybory Miss i Mistera Studniówki. Miss Studniówki ZS nr 1 2022 została Dominika Nowak z klasy 3be, natomiast Misterem Studniówki ZS nr 1 2022 został Patryk Nawrot z klasy 4l.

Trwający do wczesnych godzin porannych bal był niepowtarzalny i wspaniały. Dzięki niesamowitemu wystrojowi sali i podniosłej atmosferze, wszyscy mieli okazję poczuć się wyjątkowo. Różnorodna muzyka serwowana przez DJ'a, porwała do tańca wszystkich uczestników balu, dzięki czemu zabawa trwała do białego rana.

• Joanna Widomska