30. jubileuszowy Finał WOŚP z udziałem 101 wolontariuszy Konarskiego!
30-01-2022

Tak, jak corocznie, od 30 lat uczniowie naszej szkoły, tym razem pod hasłem "Przejrzyj na oczy", 30 stycznia wyszli na ulice miasta i okolic aby dać wyraz wielkiej szlachetności i ofiarności w tak pięknym przedsięwzięciu.

Dzień Finału był niedzielą handlową, w związku z tym 92 wolontariuszy kwestowało w Galerii "Sekunda", przed większymi sklepami, na stacjach paliw, na ulicach, w parkach a także przed kościołami i kaplicami kościelnymi.

Pozostałych 9 wolontariuszy, którzy podjęli sie trudnego zadania organizacji Finału i całego Sztabu pracowało już od kilku dni wcześniej, a niektórzy z nich od listopada przygotowując dokumentacje wolontariuszy.

Pomimo, że pogoda w tym magicznym dniu nie dopisała to jednak dzięki gorącym sercom udało sie uzbierać 99 485,84 zł, w tym uczniowie "Konarskiego" uzbierali 36 579,19 zł.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom i wolontariuszom ZS nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego za wielkie serca!

Dziękujemy również tym najbardziej aktywnym, którzy wykazali sie piękną postawą społeczną, wielką odpowiedzialności i dojrzałością. Pamiętajmy - w myśl zasady: "Dobro zawsze wraca".

• Jakub Różański, Małgorzata Wielińska