XXX Jubileuszowy Tydzień Kultury Języka
18-03-2022

„Czerp mądrość od autorytetów, ale ufaj sobie” – to motyw przewodni tegorocznych obchodów Tygodnia Kultury Języka, który odbył się w dniach 14 – 18 marca.

W ramach projektu w naszej szkole zorganizowaliśmy wystawę prezentującą sylwetki autorytetów, które zostały uhonorowane przez Sejm i Senat RP. A są nimi: Maria Grzegorzewska, Maria Konopnicka, Ignacy Łukasiewicz, Józef Mackiewicz, Wanda Rutkiewicz, Józef Wybicki, Władysław Bartoszewski, Bronisław Geremek, Ignacy Łukasiewicz i Bruno Schulz.

Ponadto uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne, dotyczące tych postaci, które były wyświetlane na korytarzu szkolnym oraz wystąpienia ustne na temat: Kto mnie inspiruje? Autorytety w moim życiu.

Udaliśmy się również z wizytą do Archiopactwa Cystersów w Jędrzejowie, aby przybliżyć patrona jędrzejowian i zastanowić się, czy jest on godny miana autorytetu dla współczesnej młodzieży.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie literackim dla poetów i prozaików pt. „Prawdziwie wielcy ludzie wywołują w nas poczucie, że sami możemy stać się wielcy”, organizowanym przez V Liceum Ogólnokształcące z Kielc.

• Izabela Fatyga-Lato, Karina Trzcina