Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
23-03-2022

Z radością informujemy, że biblioteka szkolna otrzymała dotację rządową w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021–2025”.

Pozyskane środki finansowe możemy przeznaczyć na zakup nowości wydawniczych niebędących podręcznikami, w szczególności książek historycznych, w tym poświęconych historii Polski XX wieku, tytułów ukazujących wartość rodziny i życia człowieka, lektur szkolnych w szczególności nowych pozycji w kanonie oraz książek uwzględniających potrzeby uczniów niepełnosprawnych.

Bardzo prosimy Rodziców, Nauczycieli i Uczniów o włączenie się w konsultowanie zakupów nowych książek.

Swoje propozycje tytułów, które mogłyby uzupełnić księgozbiór prosimy dostarczyć do biblioteki lub przesyłać za pośrednictwem dziennika Vulcan do bibliotekarzy.

Zgłoszone w wyniku konsultacji propozycje zostaną przeanalizowane pod kątem zasadności zakupu, biorąc pod uwagę przede wszystkim aktualny stan naszego księgozbioru i potrzeby czytelników. Ostateczna propozycja zakupu zostanie przedstawiona do zaopiniowania przez Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski.

• Monika Kowalska