XI Rajd Szlakiem ks. Stanisława Konarskiego
19-09-2012

19 września uczniowie ZSP nr 1 w Jędrzejowie już po raz 11 wyruszyli w pieszą wędrówkę szlakiem im. ks. Stanisława Konarskiego. Jak corocznie w rajdzie wzięli udział pierwszoklasiści, dla których jest to wspaniała okazja do integrowania się nie tylko między sobą, ale też z wychowawcami i nauczycielami. W tym roku na trasę wymaszerowała grupa 200 osób. Na trasie humory dopisywały, nawet strome podejścia pod górę Czubatkę nie okazały się dużym wysiłkiem. Malownicza trasa, wytyczona pomiędzy Bolminem, a Żarczycami, rzeka Łososina – Wierna Rzeka Żeromskiego, przemierzane kompleksy leśne stanowiły wspaniałą okazję do podziwiania krainy dzieciństwa naszego Patrona.

Zwieńczeniem rajdu były konkursy przygotowane i prowadzone przez Samorząd Uczniowski. W konkursie Wiedzy o Patronie jury, na czele którego zasiadała Pani wice dyrektor Ewa Kosińska wyłoniło zwycięzcę klasę 1Le – Liceum o profilu ekonomiczno – prawnym, której wychowawcą jest pani Małgorzata Wojtasik. Klasa 1Le została również uhonorowana za najlepszą identyfikacje i integracje. Drugie miejsce zajęła klasa 1I, wychowawcą jest pan Marek Pułka. Natomiast na trzecim stopniu podium ulokowała się klasa 1L, wychowawczyni pani Jolanta Tompolska.

Posileni kiełbaską z grilla, smakowicie przypieczoną przez starszych kolegów z sekcji gospodarczej uczniowie szczęśliwie powrócili do domów. Do zobaczenia na szlaku za rok.

• Marcin Białek