„Szkoły w Jędrzejowie kształcą zawodowo” – Kurs kelner - barista
10-03-2022

W ramach zajęć z projektu „Szkoły w Jędrzejowie kształcą zawodowo” grupa uczniów klas hotelarskich wzięła udział w kursie kelnerskim. Na zajęciach poruszone zostały tematy: specyfiki pracy kelnera i baristy, zasad bezpieczeństwa, organizacji pracy, wyposażenia sal konsumpcyjnych, obsługi ekspresu.

Znaczną cześć kursu wypełniły ćwiczenia praktyczne min. mise en place, praca z tacą, bezpośrednia obsługa gościa, przygotowywanie różnych rodzajów kaw. W programie kursu znalazły się również elementy obsługi zgodnie z protokołem dyplomatycznym. Zajęcia prowadził Pan Wojciech Cichoń.

• Marcin Białek