Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt
08-04-2022

W dniu 08.04.2022 r. odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym Dziewcząt, do których zgłosiło się 41 uczennic z klas pierwszych, drugich i trzecich. Mecze eliminacyjne odbywały się równocześnie na 6 stołach systemem "każdy z każdym", a rozegrano ich aż 116.

Zwyciężczynie każdej grupy: Paulina Kot kl. 3ek, Roksana Walczyńska kl. 2c, Klaudia Ciosek kl. 1THL, Natalia Świerczyńska kl. 1c, Milena Gębka kl. 2c i Kinga Równicka kl. 3ek awansowały do finału, w którym również rywalizowano systemem "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów. W finale rozegrano 15 spotkań.

Po niezwykle zaciętych i wyrównanych meczach Mistrzynią Szkoły w Tenisie Stołowym została Natalia Świerczyńska, drugie miejsce zajęła Roksana Walczyńska, a trzecie Klaudia Ciosek.

Podsumowania zawodów dokonała pani wicedyrektor Wioletta Bugajska wręczając najlepszym dyplomy i słodki upominek.

Mecze sędziowali: Patryk Kot, Alan Wyrozumski, Szymon Nawrot z kl. 3B oraz Stanisław Wojtasik, Wojciech Wrona, Kamil Ćwiertnia z kl. 3A.

Organizatorzy Turnieju: Iwona Stankiewicz, Elżbieta Cichoń i Andrzej Fendrych dziękują uczniom za pomoc w sędziowaniu oraz wszystkim zawodniczkom za wspólną sportową zabawę i rywalizację w duchu fair play.

• Elżbieta Cichoń