Pożegnanie Abiturientów
29-04-2022

„Każdy koniec daje szansę na nowy początek”. Te słowa pani dyrektor Małgorzaty Wojtasik z pewnością mocno zapiszą się w pamięci maturzystów, którzy 29 kwietnia 2022 zakończyli naukę w Zespole Szkół nr 1 im. Ks. S. Konarskiego w Jędrzejowie i w napięciu odliczają ostanie dni do egzaminu maturalnego. W niejednym oku zakręciła się łezka na wspomnienie lat spędzonych w szkole, kiedy to przeżywali radości i smutki, nawiązywali przyjaźnie i zdobywali wiedzę już na zawsze stając się częścią społeczności szkolnej „Konarskiego”. W tym roku szkolnym naukę ukończyła jedna klasa Liceum Ogólnokształcącego 3be, której wychowawczynią była pani Anna Równicka oraz cztery klasy Technikum nr 1: 4i – wychowawca pan Grzegorz Ryński, 4h – wychowawca pan Marcin Białek, 4e – wychowawczyni pani Katarzyna Krotla-Gnatowska oraz 4l – wychowawczyni pani Joanna Widomska.

Uroczystość rozpoczęła pani wicedyrektor Elżbieta Grad poprzez odczytanie listu skierowanego do abiturientów przez panią dyrektor Małgorzatę Wojtasik, która niestety nie mogła im towarzyszyć. Pani dyrektor w swoim liście podkreśliła jak doskonale tegoroczni abiturienci poradzili sobie z wyzwaniem jakim było zdalne nauczanie oraz pogratulowała wszystkim uczniom ukończenia szkoły a szczególnie tym, którzy otrzymali medal Złoty Absolwent i świadectwa z wyróżnieniem.

Tegorocznych abiturientów serdecznym słowem pożegnali również Starosta Powiatu Jędrzejowskiego pan Paweł Faryna oraz Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Magdalena Foremnik - Pilarz.

Pan Starosta życzył maturzystom sukcesów na egzaminie maturalnym oraz osiągnięcia zamierzonych celów zgodnie ze słowami Jana Pawła II „Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali.”

Nie zabrakło również życzeń od młodszych kolegów, w imieniu których głos zabrał Miłosz Twardowski, Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego.

W imieniu uczniów podziękowania dla dyrekcji i wychowawców złożył Jakub Solus z klasy 3be.

Bardzo ważnym punktem uroczystości było wyróżnienie uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce.

Uchwałą Rady Pedagogicznej z dnia 21 kwietnia Medale „Złoty Absolwent” otrzymali:

• Gabriela Czarnecka z kl. 3be
  • Dominika Nowak z kl.3be
  • Roksana Czarnecka z kl. 3be
  • Kinga Prusicka z kl. 3be
  • Wiktor Fiutek z klasy 3 be
  • Jakub Solus z kl. 3 be
  • Paulina Deja z kl. 3be
  • Wiktoria Michno z kl. 3be
  • Paulina Lato z kl. 3be
  • Julia Kot z kl. 3be
  • Aleksandra Płońska z kl. 4e
  • Monika Mularczyk z kl. 4 h
  • Patrycja Bierońska z kl. 4 L

Natomiast świadectwa z wyróżnieniem otrzymali:

• Paweł Marcinkowski z kl. 4i
  • Julita Kulasek z kl. 4h
  • Klaudia Pańczyk z kl. 4h
  • Alicja Szafirska z kl. 4h
  • Ewelina Jach z kl. 4L
  • Oliwia Smyrkoska z kl. 3be
  • Kamila Więckowska kl 3be

Wręczenia listów gratulacyjnych dla rodziców wyróżnionych uczniów dokonały panie wicedyrektor Elżbieta Grad i Wioletta Bugajska a otrzymali je Państwo:

• Marlena i Sławomir Marcinkowscy
  • Halina Mularczyk
  • Joanna i Sebastian Kulasek
  • Marta i Dariusz Pańczyk
  • Justyna i Tomasz Szafirscy
  • Mirosława i Bernard Jach
  • Monika i Mariusz Bierońscy
  • Monika i Mariusz Płońscy
  • Małgorzata i Tomasz Czarneccy
  • Małgorzata i Robert Deja
  • Beata i Paweł Fiutek
  • Bożena i Robert Michno
  • Ewa i Paweł Nowak
  • Magdalena i Dariusz Prusiccy
  • Agnieszka i Rafał Solus
  • Anna i Mariusz Latko
  • Anna i Bogusław Kot
  • Anna i Marcin Smyrkoscy
  • Jolanta i Sławomir Więckowscy

W codziennym szkolnym życiu szkoły bardzo istotna jest dobra współpraca z rodzicami, dlatego też nie mogło zabraknąć podziękowań skierowanych do rodziców, którzy przez te kilka lat swoim zaangażowaniem w życie szkoły wspierali nauczycieli i dyrekcję, zawsze chętnie podejmując współpracę. Podziękowania otrzymali:

• Małgorzata i Krzysztof Kocimscy
  • Edyta i Tomasz Sadowscy
  • Beata Rybińska - Fiutek
  • Aneta Pak
  • Anna Kaczmarek
  • Justyna Szafirska

Podczas uroczystości zostali również wyróżnieni uczniowie, którzy przez wszystkie lata nauki angażowali się w życie szkoły w dziedzinie sportowej, artystycznej, w wolontariacie i nie tylko:

• Jakub Różański
  • Aleksandra Kwiatkowska
  • Julia Janusek
  • Paulina Sadowska

Uroczystość uświetniły piosenki w wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego, którego opiekunem jest pan Grzegorz Bełz.

Kulminacyjnym punktem uroczystości było złożenie uroczystego ślubowania przez maturzystów na sztandar szkoły, podczas którego uczniowie zobowiązali się godnie reprezentować szkołę jako absolwenci. Wszystkim maturzystom życzymy sukcesów na egzaminie maturalnych oraz samych dobrych wyborów życiowych. Niech los Wam sprzyja!

• Joanna Widomska