Konkursy i Olimpiady

IV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Logistycznej
17-03-2014

W poniedziałek 17 marca w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbył się IV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Logistycznej. W zmaganiach wzięło udział 118 uczniów z kilkudziesięciu szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego kraju, wśród uczestników nie zabrakło również uczniów naszej szkoły. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. St. Konarskiego reprezentowali: Katarzyna Zięba z klasy 3L, Adrian Chrzanowski i Jakub Mazur z klasy 2L.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju oraz Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała Kapituła Honorowa w składzie:

• dr Marcin Lis - Prorektor ds. Rozwoju WSB,
  • dr inż. Paweł Sobczak - Prodziekan Wydziału Zamiejscowego WSB w Olkuszu,
  • Agnieszka Dymek – Customer Service Manager z Raben Polska Sp. z o.o.,
  • Rafał Woźniak – Dyrektor Platform Logistycznych w FM Logistic,
  • Piotr Adamczyk – Dział Komunikacji i PR Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach.
  •

Podczas Konkursu młodzież rozwiązywała test zawierający 30 pytań z zakresu wiedzy logistycznej, który okazał się nie lada wyzwaniem dla uczestników, gdyż na 60 punktów możliwych do zdobycia najwyższy wynik to 36 punktów.

Chociaż młodzież z naszej szkoły nie zajęła czołowych miejsc, jednak osiągnęła wysokie pozycje: miejsce 12 – Kasia Zięba, 13 – Adrian Chrzanowski oraz 14 – Jakub Mazur.

Naszym reprezentantom życzymy dalszych sukcesów oraz wytrwałości w osiąganiu wyznaczonych celów.

• Jolanta Tompolska