Pielgrzymka maturzystów
17-03-2014

W dniach 17, 18 i 19 marca 2014 r. miała miejsce XVI Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę. W tym roku przeżywaliśmy ją pod hasłem „Tobie Matko Zawierzyłem - Prowadź”. Wspólnie z Księdzem Biskupem naszej diecezji Kazimierzem Gurdą poleciliśmy Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej Jasnogórskiej przyszłość naszej młodzieży maturalnej.

Maturzyści naszej szkoły wraz z nauczycielami byli pierwszego dnia na pielgrzymce zawierzenia, biorąc czynny udział w przeżywaniu Eucharystii. Po skończonej Mszy św. Miała miejsce Droga Krzyżowa podczas której uczniowie kl. 3 lp i 4L nieśli krzyż od 6 do 8 stacji. Pielgrzymkę kończyła adoracja w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej. Z naszej szkoły w pielgrzymce wzięło udział 196 maturzystów.

Pierwszego dnia Matce Bożej Częstochowskiej zawierzyło swoje życie teraźniejsze i przyszłe ponad 1300 maturzystów. O „głodzie” modlitwy i zaangażowania w rozwój życia duchowego świadczy bardzo duża liczba maturzystów, którzy skorzystali z sakramentu pokuty i pojednania. Jak podają statystyki, od 1999 r. do 2013 r. 100 tysięcy maturzystów uczestniczyło w pielgrzymce na Jasną Górę.

• ks. Tomasz Prędotka