Dwuprzedmiotowa lekcja
09-06-2022

9 czerwca 2022 r. uczniowie klasy 1B uczestniczyli w dwuprzedmiotowej lekcji, którą przeprowadziły nauczycielki naszej szkoły: anglistka Agnieszka Malec i polonistka Izabela Fatyga-Lato. Temat zajęć dotyczył Williama Szekspira i jego teatru. Lekcję rozpoczęła inscenizacja fragmentu "Makbeta", następnie młodzież pracowała w zespołach nad tekstami w języku polskim i angielskim, opisującymi życie i twórczość wybitnego dramatopisarza. Uczniowie mieli również za zadanie na podstawie slajdów przedstawić cechy teatru elżbietańskiego w języku angielskim i porównać go z teatrem antycznym, używając już mowy ojczystej.

Sprawdzeniem opanowanej wiedzy było uzupełnienie luk w tekście oraz dopasowanie oryginalnych cytatów Szekspira z przetłumaczonymi na język polski. Lekcja wzbudziła wiele entuzjazmu i wymagała od uczestniczących podzielnej uwagi. Obecna na niej Dyrekcja szkoły zgodnie stwierdziła, że korelacja między przedmiotami jest bardzo ważna, uczy nowych umiejętności oraz koncentracji.

• Agnieszka Malec, Izabela Fatyga-Lato