Konkursy i Olimpiady

I Wojewódzki Konkurs Matematyczny
15-06-2022

W roku szkolnym 2021/2022 po raz pierwszy odbył się Wojewódzki Konkurs Matematyczny dla uczniów klas I i II szkół średnich województwa świętokrzyskiego.

Celem Konkursu jest rozbudzanie zamiłowania do matematyki wśród uczniów klas młodszych szkół ponadpodstawowych, wspieranie uczniów zainteresowanych matematyką, kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy.

Zawody są dwustopniowe:

• zawody pierwszego stopnia przeprowadzane są w szkole; W tym roku odbyły się 3 marca 2022r. i przystąpiło do nich 6 uczniów klasy 1A i 4 uczniów klasy 2A.

• zawody drugiego stopnia – finałowe – mają zasięg wojewódzki.

Zawody finałowe miały miejsce dnia 26 maja 2022 r. w auli budynku wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. W finale wzięło udział 88 uczniów województwa, a wśród nich uczniowie naszej szkoły: Kinga Banasiewicz i Szymon Grudzień z klasy 2a – politechnicznej. Finaliści w czasie 180 minut mieli do rozwiązania 6 zadań m.in. na dowodzenie i z parametrem.

Ze wszystkich uczestników II etapu konkursu wyłoniono 29 laureatów oraz 40 finalistów.

Szymon Grudzień zdobył tytuł laureata konkursu, a Kinga Banasiewicz tytuł finalisty.

15 czerwca 2022 r. w auli budynku wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach odbyła się gala wręczenia nagród i dyplomów laureatom konkursu.

Gratulujemy Kindze i Szymonowi i życzymy dalszych sukcesów!

Zachęcamy wszystkich do zgłębiania tajników matematyki, bo matematyka może być niezwykłą przygodą, a nie tylko przedmiotem szkolnym.

• Anastazja Kośmider