Wojewódzka Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego 2021/2022
24-06-2022

„Celem wszystkich szkół jest przede wszystkim uszlachetnienie serc i dusz”, jak mawiał patron naszej szkoły. Tymi też słowami w murach „Konarskiego” rozpoczęła się Wojewódzka Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego 2021/2022, którą poprzedziła msza święta w Archiopactwie Ojców Cystersów, koncelebrowana pod przewodnictwem księdza biskupa kieleckiego - Andrzeja Kalety, i kapłanów: ks. dr. Karola Zegana i ks. Waldemara Wiśniewskiego z referatu katechetycznego diecezji kieleckiej, ojca Jakuba Zawadzkiego - proboszcza parafii błogosławionego Wincentego Kadłubka i ks. Franciszka Piwowarczyka – proboszcza parafii Matki Bożej Łaskawej w Jędrzejowie.

Wydarzenie uświetniło grono znamienitych gości: Kazimierz Mądzik - Świętokrzyski Kurator Oświaty, Paweł Faryna - Starosta Powiatu Jędrzejowskiego, Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski oraz Marek Bogusławski - wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Elżbieta Bartosz - Przewodnicząca NSZZ Solidarność Oświaty w Jędrzejowie, Lidia Osińska - Prezes Oddziału ZNP Jędrzejów, którzy skierowali do zgromadzonych szereg ciepłych słów, doceniając pracę nauczycieli, którzy dobrze poradzili sobie z nieoczekiwanymi trudnościami tego roku szkolnego.

Jak co roku podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego wyróżnieni zostali ci uczniowie, którzy dzięki swojej ciężkiej pracy oraz nienagannej postawie przez cały rok szkolny osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce i średnią ocen co najmniej 5,0. Otrzymali oni z rąk pana kuratora, pana starosty i pani dyrektor ZS nr 1 „Złoty Medal Ucznia”.

Z II Liceum Ogólnokształcącego:

Martyna Kot, Paulina Szwedo, Szymon Grudzień, Kinga Banasiewicz, Natalia Rosół, Izabela Zyguła, Aleksandra Rola, Gabriela Michno, Dawid Pilarz, Monika Arabska, Jan Domański, Nikola Krawczyk, Aleksandra Tracz, Jakub Jaros, Ewa Synowska, Karol Pająk, Karolina Bacharz, Magdalena Belicka.

Z Technikum nr 1:

Miłosz Twardowski, Mateusz Wojaczek, Daniel Tabor, Patrycja Chuptyś, Aleksandra Gębka, Joanna Staszczyk.

Efektem sumiennej pracy są też świadectwa z wyróżnieniem, które otrzymali uczniowie ze średnią ocen minimum 4,75.

Z II Liceum Ogólnokształcącego są to:

Milena Gębka, Małgorzata Blicharska, Anna Fatyga, Alicja Kucybała, Amelia Michalska, Wiktoria Sieradzka, Filip Kalwarski, Mateusz Baran, Konrad Pająk.

Z Technikum nr 1:

Bartosz Kozioł, Marcelina Chełmińska, Katarzyna Stańczyk, Agata Czekaj, Marta Adamska, Michał Podsiadło, Aleksandra Treter, Wiktoria Gładka, Paulina Kot, Aleksandra Krakowska, Agnieszka Malmur, Martyna Stańczyk, Mateusz Łukasik, Kamil Śmigiel.

Wszystkim nagrodzonym pogratulowali: pani Małgorzata Wojtasik - dyrektor ZS nr 1, pani Magdalena Foremnik-Pilarz - wiceprzewodnicząca Rady Rodziców oraz Miłosz Twardowski - przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, życząc dalszych sukcesów w nauce i zasłużonego wakacyjnego wypoczynku.

Po części oficjalnej młodzież zaprezentowała taniec narodowy - polonez, rozpoczynając tym samym program artystyczny, podczas którego uczniowie wcielili się w rolę szlachciców, dyskutujących na temat edukacji, tradycji, patriotyzmu oraz idei wielkiego Polaka, jakim był ks. S. Konarski. Dysputy dopełniały pieśni w wykonaniu Szkolnego Zespołu Muzycznego.

• Izabela Fatyga-Lato, Karina Trzcina