#Bieg FAIR PLAY
14-09-2022

W dniach 13 i 14 września 2022 r. w Zespole Szkół nr 1 im. Ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie odbyła się II edycja ogólnopolskiej akcji #Bieg FAIR PLAY PKOL z okazji Światowego Dnia FAIR PLAY.

W tym roku przedsięwzięcia skierowane było przede wszystkim do uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole oraz klas, które w ubiegłym roku nie miały okazji uczestniczyć w tego rodzaju imprezie sportowej.

W ramach tegorocznej akcji Bieg Fair Play na lekcjach wychowania fizycznego odbyły się pogadanki, a chętni uczniowie przygotowali referaty na temat znaczenia idei fair play.

Przed rozpoczęciem biegu nauczyciele wychowania fizycznego przypomnieli zgromadzonym na boisku uczniom zasady fair play oraz fakt, że powinniśmy stosować je zarówno w rywalizacji sportowej, jak i, a może przede wszystkim, w życiu codziennym. W tym roku uczestnicy mieli do pokonania około 300m tor z niewielkimi przeszkodami, którego pokonanie przyniosło wiele radości i zabawy.

Inicjatywa wspólnego biegania w przyjaznej atmosferze i bez rywalizacji bardzo spodobała się uczniom, dlatego postanowiliśmy wpisać ją jako stały punkt kalendarza sportowego szkoły.

• Elżbieta Cichoń

#Bieg FAIR PLAY - Fotogaleria