Biblioteka

22-09-2022

W dniu 22 września 2022 roku uczniowie Konarskiego uczestniczyli w uroczystym wręczeniu nagród i wystawie pokonkursowej „Portret Marii Grzegorzewskiej” w Ogrodach Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie. Międzyszkolny konkurs plastyczny zorganizował Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Jędrzejowie z okazji ustanowienia przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Roku 2022 – Rokiem Marii Grzegorzewskiej. Patronat honorowy objął Świętokrzyski Kurator Oświaty Pan Kazimierz Mądzik oraz Starosta Jędrzejowski Pan Paweł Faryna.

W kategorii szkół ponadpodstawowych I miejsce zajęła Katarzyna Mróz, natomiast Maria Ciosk otrzymała wyróżnienie.

Komisja konkursowa podkreśliła wysoki poziom artystyczny prac naszych uczniów i nagrodziła: Luizę Michalską, Martę Wnuk, Pawła Leśniewskiego i Patryka Chudzika.

Spotkanie uświetnił występ zespołu "Grześki", którego członkami są wychowankowie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Jędrzejowie. Na wszystkich czekały też słodkie przekąski.

Z okazji 28-rocznicy powstania Warsztatów Terapii Zajęciowej organizatorzy zaprosili na wystawę prac twórczych osób niepełnosprawnych „Sztuka przez pryzmat niepełnosprawności” w Ogrodach Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie.

• Monika Kowalska

Rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Portret Marii Grzegorzewskiej” - Fotogaleria