20 lat "Konarskiego"
14-10-2022

W tym roku święto Komisji Edukacji Narodowej miało niezwykły wymiar. Dwadzieścia lat temu 12 października 2002 roku został otwarty nowy budynek dydaktyczny nazwany Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnym nr 1, dzisiaj Zespołem Szkół nr 1. Z okazji tego Jubileuszu 14 października 2022 spotkali się nauczyciele, uczniowie, emerytowani nauczyciele, rodzice oraz absolwenci.

W swoim wystąpieniu pani dyrektor Małgorzata Wojtasik przypomniała jak zmieniała się szkoła w ciągu tych 20 lat oraz podziękowała wszystkim pracownikom oświaty za wysiłek włożony w organizację edukacji i wychowania młodego pokolenia Polaków.

Pan Paweł Faryna – Starosta Powiatu Jędrzejowskiego oraz pani Maria Barańska - Wicestarosta Powiatu Jędrzejowskiego złożyli na ręce pani dyrektor pamiątkowy grawerton, życząc kolejnych wielkich osiągnięć w pracy dydaktycznej i wychowawczej.

Piękne życzenia skierowali do nauczycieli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz ze słodkim poczęstunkiem.

Rada Rodziców z okazji Jubileuszu ufundowała okolicznościowy tort. Podczas uroczystości nie zabrakło momentów wzruszeń i podziękowań. Absolwenci szkoły Magdalena Tyrała i Radosław Suliga wystąpili z krótkim recitalem. Gwiazdą wieczoru był Michał Steciak, uczestnik The Voice of Poland.

• Małgorzata Wojtasik