Nakrętki dla Mikołaja
18-10-2022

W dniach od 15.09 do 17.10 uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie zbierali nakrętki dla siedmioletniego Mikołaja Nowaka z Bielin. Chłopiec urodził się z wadą słuchu (wrodzonym niewykształceniem małżowiny usznej, zarośniętym przewodem słuchowym, źle wykształconym uchem środkowym). Mikołaj jest pod opieką Fundacji Miśka Zdziśka "Błękitny Promyk Nadziei".

Z inicjatywą akcji zbiórki nakrętek wyszła klasa 2THL. Przeprowadziła ją we współpracy z Samorządem Uczniowskim. Akcja była rozpropagowana wśród społeczności uczniowskiej poprzez media społecznościowe Samorządu a także plakaty Fundacji Miśka Zdziśka. Przez okres 4 ostatnich tygodni uczniowie naszej szkoły mogli przynosić zebrane nakrętki i zostawiać je w specjalnie przeznaczonym na ten cel koszu (na parterze).

Uroczyste przekazanie zebranych nakrętek odbyło się we wtorek 18 października w naszej szkole w obecności Pani Wicedyrektor Wioletty Bugajskiej, przedstawicieli Fundacji, organizatorów zbiórki – uczniów klasy 2THL wraz z wychowawcą. Na ręce Fundacji przekazano 4 worki nakrętek. Fundacja Miśka Zdziśka "Błękitny Promyk Nadziei" złożyła serdeczne podziękowania dla Dyrekcji Szkoły oraz uczniów za zorganizowanie zbiórki, natomiast organizatorzy akcji – uczniowie klasy 2THL otrzymali w podziękowaniu maskotki.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy całej społeczności uczniowskiej za zbiórkę. Zachęcamy również inne klasy do organizowania podobnych akcji, dzięki którym możemy w prosty i skuteczny sposób komuś pomóc.

• Julia Warzecha, Klaudia Ciosek

Nakrętki dla Mikołaja - Fotogaleria