Klasy 2LA i 2LB na wycieczce w Warszawie
19-10-2022

Dnia 19 października uczniowie klas liceum 2LA i 2LB wybrali się na wycieczkę do Warszawy.

Na początku odwiedziliśmy stadion PGE Narodowy – najnowocześniejszy i największy tego typu obiekt w Polsce, a także jeden z symboli Warszawy. Jednak to Centrum Nauki Kopernik było naszym głównym celem. Przez dwie i pół godziny mogliśmy obserwować, doświadczać, zadawać pytania i poszukiwać odpowiedzi. W Koperniku bowiem istnieje strefa „Wystaw” z blisko 200 eksponatami. O godz. 14:00 podzieliliśmy się na 4 grupy i udaliśmy na laboratoria chemiczne, biologiczne, fizyczne i robotyczne. Pod okiem specjalistów mieliśmy możliwość m.in. nauczyć się podstaw alfabetu morsa, przeprowadzić elektrolizę wody, zbadać odczyny różnych roztworów oraz skorzystać z drukarki i długopisów 3D.

Kolejny punkt programu znajdował się na Starym Mieście – Muzeum „Świat Iluzji”. Pokoje Luster, Komnata Cieni, Zakręcony Tunel to tylko niektóre z proponowanych tam atrakcji. To niezwykły świat pozorów, złudzeń i paradoksów. Uczniowie byli zachwyceni - poznali sekrety iluzji oraz mieli możliwość zrobienia magicznych zdjęć.

Naszą wycieczkę zakończyliśmy wieczornym spacerem po Starym Mieście, które zachwyca kolorowymi kamienicami i wyjątkową atmosferą wąskich uliczek.

Opiekunami wycieczki byli: p. Sabina Chechelska, p. Iwona Stankiewicz, p. Elżbieta Cichoń i p. Barbara Terczyńska.

• Sabina Chechelska

Klasy 2LA i 2LB na wycieczce w Warszawie - Fotogaleria