Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w naszej szkole
17-11-2022

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący przedsiębiorczość. Inicjatywa jest prowadzona od 15 lat, a obecnie wydarzenia są organizowane w 200 krajach. Każdego roku w listopadzie organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, konferencje, debaty i kampanie promocyjne z zakresu:

• zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej,
  • budowania sieci kontaktów,
  • rozwijania start-upów,
  • powrotu na rynek pracy,
  • negocjowania umów z pracodawcą,
  • budowania własnej marki,
  • oraz wielu innych zagadnień.

Ogólnopolskim koordynatorem ŚTP w Polsce jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, która dąży do stworzenia jak najszerszej koalicji organizacji, instytucji i osób, które zaangażują się w organizację tego przedsięwzięcia i popularyzację idei, jakie mu przyświecają.

W tym roku w naszej szkole odbył się cykl spotkań związany tym projektem.

Pierwsze spotkanie zostało zorganizowane w dniu 17 listopada dla uczniów klasy 2 THE i 4 EK z przedstawicielami banku PKO BP oddział nr 1 w Jędrzejowie - Panią Iwoną Ptak i Panią Agnieszką Nawrot, doradcami klienta firmowego. Pracownice banku mówiły o możliwościach otrzymania pomocy finansowej dla młodych przedsiębiorców, a także poinformowały o wymogach, które należy spełnić otrzymując pomoc finansową z banku. Przedstawiły różnicę pomiędzy równą, a malejącą ratą kredytu, który można uzyskać na prowadzenie działalności gospodarczej. Podkreślały jak ważna jest przedsiębiorczość w życiu każdego z nas, ponieważ daje nam bodziec do wszelkiego działania na gruncie zawodowym i osobistym.

• Anna Białek-Wątor, Paulina Haja

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w naszej szkole - Fotogaleria