Spotkanie autorskie z Moniką Gajos, naszą absolwentką i pisarką z Jędrzejowa
25-11-2022

Gościem spotkania autorskiego w Bibliotece była Monika Gajos, młoda pisarka i absolwentka naszej szkoły. Jest miłośniczką literatury i fotografii, co łączy w życiu codziennym i zawodowym. Największą z jej pasji jest tworzenie własnych historii. W swoich książkach uwielbia zagłębiać się w ludzką psychikę.

Debiutowała ze swoimi opowiadaniami na platformie Wattpad. Napisała powieść "Książę musi odejść" - emocjonującą historię artysty, którego życie nieodwracalnie się zmienia, gdy wkracza do niego pozornie zwyczajna dziewczyna. Kolejne jej książki to ”Prędkość oddechu” i „Pragnienie zemsty”.

W spotkaniu uczestniczyła pani Ewelina Walczyńska, wychowawca autorki a także uczniowie klas 2 LC i 2 LB. Rozmawialiśmy o fabule i bohaterach, jednak naszych czytelników najbardziej ciekawiły kulisy warsztatu pisarskiego. Autorka podarowała bibliotece egzemplarze swoich książek z dedykacją. Zachęcamy do przeczytania.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom i z niecierpliwością wypatrujemy kolejnej powieści.

• Aldona Nawrot, Monika Kowalska