Dni Języków Obcych
25-11-2022

25 listopada przedstawiciele młodzieży z klas 2LC: Alicja Kucybała i Iga Grad oraz 3C: Natalia Wypych i Hubert Bielecki, wraz z opiekunkami Anną Równicką i Agnieszką Malec uczestniczyli w konferencji w Kielcach „Matura 2023 z języków obcych” w ramach obchodów XX Dni Języków Obcych. Konferencja odbyła się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach.

Spotkanie otworzyła i powitała zebranych gości pani Małgorzata Łakomiec dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, następnie swój wykład na temat: „Skoro już rozmawiamy – jak wykorzystywać zadania z mówienia do budowania ogólnej kompetencji ucznia” poprowadził dr Czesław Kiński, kolejnym prelegentem była dr Urszula Kropaczewska, która poprowadziła wykład na temat: „Rozwijanie kompetencji językowych, a wyzwania maturalne” na koniec swoje słowa na temat matury 2023 z języków obcych do zebranych nauczycieli i młodzieży skierował nauczyciel konsultant ŚCDN Sławomir Sobocki.

Na konferencji nauczyciele i uczniowie zapoznali się z wybranymi technikami służącymi budowaniu ogólnej kompetencji językowej młodzieży, z uwzględnieniem pisania, rozumienia tekstów pisanych, rozumienia ze słuchu oraz zadań z mediacji językowych, zostały również podane przykłady ćwiczeń dzięki którym uczniowie będą mogli budować spójne i logiczne wypowiedzi.

• Agnieszka Malec, Anna Równicka

Dni Języków Obcych - Fotogaleria