Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych
08-12-2022

8 grudnia, po ponad trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią uczniowie mogli przystąpić do sportowej rywalizacji i sprawdzić swoje umiejętności siatkarskie podczas rozegranego w naszej szkole Powiatowego Turnieju Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych o puchar Starosty Jędrzejowskiego Pawła Faryny. Organizatorami Turnieju było Starostwo Powiatowe oraz ZS nr 1 im. Ks. S. Konarskiego w Jędrzejowie.

Dyrektor szkoły Małgorzata Wojtasik, Starosta Paweł Faryna, Vicestarosta Maria Barańska uroczyście otworzyli Turniej, ale również dali sygnał do rozpoczęcia pierwszego meczu wykonując symboliczne odbicie piłki z uczniami.

Zdjęcia z turnieju

Zdjęcie z turnieju

Drużyny w składzie 3 dziewczyny i 3 chłopców rywalizowały systemem „każdy z każdym” grając do dwóch wygranych setów. Mecze były wyrównane i bardzo zacięte, a która drużyna wygra cały Turniej, a kto zajmie drugie i trzecie miejsce rozstrzygnęło się dopiero w ostatnim spotkaniu.

Klasyfikacja końcowa Turnieju:

• I miejsce – ZS nr 2 im. S. Roweckiego Grota w Jędrzejowie
  • II miejsce - Centrum Kształcenia AWANS Jędrzejów
  • III miejsce - ZS nr 1 im. Ks. S. Konarskiego w Jędrzejowie
  • IV miejsce - Zespół Szkół w Wodzisławiu
  • V miejsce – LO im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie

Nauczyciele wychowania fizycznego dziękują wszystkim uczniom szkoły, którzy byli zaangażowani w organizację Turnieju, a kibicom za pełne trybuny i kulturalny doping.

• Elżbieta Cichoń

Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych - Fotogaleria