Konkursy i Olimpiady

08-12-2022

8 grudnia gościliśmy w naszej bibliotece Starostę Jędrzejowskiego Pana Pawła Farynę, Wicestarostę Panią Marię Barańską, Wicedyrektora ZS nr 2 im. Stefana Roweckiego „Grota” Pana Janusza Adamczyka. Odwiedzili nas także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Władysława Broniewskiego z Panią Agnieszką Stradomską-Michalską i uczennice Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Jędrzejowie z Paniami: Bożeną Chowaniec, Beatą Radosz, Elżbietą Kielesińską i Ewą Kośmider. Okazją było Rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu literacko-plastycznego „Ks. Stanisław Konarski reformator szkolnictwa i nauczyciel wiecznie żywy.”

Pani Dyrektor Małgorzata Wojtasik powitała Gości i wszystkich laureatów konkursu.

Prowadzący Miłosz Twardowski zwrócił uwagę, że biblioteka ogłosiła konkurs by uczcić Patrona ks. St. Konarskiego, włączając się tym samym w obchody 20-lecia naszej szkoły. Zasługi Patrona przypomniała Kasia Roś, zwyciężczyni w kategorii literackiej – fraszka.

Wyniki konkursu ogłosili: przewodnicząca jury - Pani Dyrektor Małgorzata Wojtasik, Starosta Jędrzejowski Pan Paweł Faryna i Wicestarosta Pani Maria Barańska. Nagrody wręczył gość specjalny – Święty Mikołaj.

Zdjęcie laureatów konkursu.

W kategorii literackiej I miejsce zajęły: Katarzyna Roś i Katarzyna Syska.

W kategorii plastycznej I miejsce należy do: Anny Makulskiej, Klaudii Domagalskiej i Zuzanny Misztal.

Jury konkursowe wyróżniło i nagrodziło: Natalię Koszowską, Aleksandrę Gurgul, Małgorzatę Makulską, Maję Borek, Beatę Maślarz, Karinę Kot, Weronikę Strzelecką, Zuzannę Wróblewską, Klaudię Boduch, Paulinę Borowską, Katarzynę Mróz, Luizę Michalską, Martę Wnuk, Angelikę Klasa, Klaudię Banaś, Karolinę Nazimek, Wiktorię Łęcką, Patryka Chudzika, Pawła Leśniewskiego.

Pani Dyrektor Małgorzata Wojtasik podsumowała, że wszyscy uczestnicy konkursu reprezentowali bardzo wysoki poziom oraz różnorodność technik.

Wszystkim gratulujemy, bo wszyscy jesteście zwycięzcami.

Pan Starosta Paweł Faryna pogratulował młodzieży talentów literackich i plastycznych. Swoje wystąpienie zakończył myślą Wisławy Szymborskiej „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Podążając za słowami poetki i laureatki Nagrody Nobla Pani Dyrektor i Pan Starosta zachęcali młodzież do czytania. Na zakończenie uroczystości wszystkich gości zaprosiliśmy na muzyczny upominek. W mikojajkowo-świątecznym nastroju wystąpiła Natalia Kowal z piosenką Shakin' Stevensa - Merry Christmas Everyone.

• Monika Kowalska

Rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu „Ks. Stanisław Konarski reformator szkolnictwa i nauczyciel wiecznie żywy” - Fotogaleria