Chwilo, trwaj… Bal Studniówkowy 2023
21-01-2023

"(...) Poloneza czas zacząć. Podkomorzy rusza i z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza, i wąsa podkręcając, podał rękę Zosi i skłoniwszy się grzecznie w pierwszą parę prosi (...)"

Te słowa Adama Mickiewicza na długo pozostaną w pamięci nie tylko tegorocznych maturzystów, ale również wszystkich gości przybyłych do lokalu Impresja w Nagłowicach, na bal studniówkowy Zespołu Szkół nr 1 im. ks. S. Konarskiego w Jędrzejowie, gdyż zapowiadały one taniec wykonany z niezwykłą gracją i finezją, których nie powstydziliby się mieszkańcy Soplicowa. Zachwycały również ubrane w piękne, długie suknie same maturzystki, których dopełnieniem mogli stać się tylko przystojni mężczyźni u ich boku.

Za nimi do poloneza ruszyli pozostali maturzyści. Dostojnie prowadzeni przez dyrekcję szkoły: panią Małgorzatę Wojtasik w parze z Wiktorem Karwatem na czele klasy 4lo, panią Elżbietę Grad z Krzysztofem Trzcińskim na czele klas: 4ek i 4in oraz panią Wiolettę Bugajską ze Stanisławem Wojtasikiem na czele klas: 4A i 4B, wypełnili salę balową, dumnie krocząc w takt muzyki. Na twarzach obserwatorów widoczny był podziw, a w sali unosił się duch tradycji.

Zdjęcie ze studniówki

Zobacz film z reprezentacyjnego poloneza »

Maturzyści, zapraszając na bal dyrekcję, wychowawców, nauczycieli oraz pozostałych pracowników szkoły, dali wyraz nie tylko wdzięczności za pomoc, cierpliwość i zrozumienie podczas całego procesu kształcenia, ale również sympatii, jaką obdarzają społeczność szkolną. Podziękowali dyrekcji za wsparcie, opiekę i troskę, a także władzom powiatu za wspaniałą bazę dydaktyczno-sportową, w której przez ostatnie lata mogli rozwijać swoje umiejętności i poszerzać wiedzę.

Uczniowie, jak zawsze, mogli liczyć na ciepłe i cenne słowa pani dyrektor, Małgorzaty Wojtasik, a także pana Pawła Faryny, Starosty Jędrzejowskiego oraz pana Marcina Piszczka, Burmistrza Miasta Jędrzejowa. Swoją obecnością bal studniówkowy zaszczyciła również pani Renata Kawiorska, Sekretarz Gminy Jędrzejów.

Oczywiście najbardziej ujmującym momentem tej części uroczystości, były podziękowania i życzenia skierowane do wychowawców, czyli pani Magdaleny Prusickiej, wychowawczyni klasy 4A, pani Izabeli Fatygi-Lato, wychowawczyni klasy 4B, pani Marzeny Magiery-Albin, wychowawczyni klasy 4ek, pani Kariny Trzciny, wychowawczyni klasy 4in oraz pana Bartosza Grudnia, wychowawcy klasy 4lo.

W imieniu rodziców tegorocznych maturzystów głos zabrała pani Olga Synowska, Przewodnicząca Komitetu Studniówkowego, która również podziękowała dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom za wsparcie w wychowaniu ich dzieci.

Kolejną atrakcją wieczoru były muzyczne dedykacje dla dyrekcji, wychowawców i nauczycieli, w wykonaniu Magdaleny Belickiej i Martyny Stępień, które, nie pierwszy już raz, zachwyciły wszystkich zebranych swym talentem wokalnym.

Po obfitej strawie duchowej, nadszedł czas, by wzmocnić ciało. Wszyscy uczestnicy balu zasiedli przy suto zastawionych stołach do uroczystej kolacji.

Zdjęcie ze studniówki

Bal Studniówkowy nie byłby ważny bez wyborów Miss i Mistera Studniówki... W „Konarskim” nie zabrakło i tego istotnego elementu. Przygotowania do balu trwały już od początku roku szkolnego. Dziewczyny prześcigały się w wyborze sukienek i dodatków. Panowie zarywali noce, rozmyślając: muszka czy krawat?

I wreszcie stanęli na parkiecie: piękne młode kobiety i przystojni mężczyźni. Spośród cudownie skomponowanych par rodem z disneyowskich baśni trudno było wybrać tę najpiękniejszą.

Ale udało się. W tym roku zaszczytne miano Miss Studniówki 2023 otrzymała Kinga Równicka z klasy 4ek, natomiast Misterem Studniówki 2023 został Bartłomiej Weryński, uczeń klasy 4lo.

Tytuł I Wicemiss przyznano Marcie Adamskiej z klasy 4lo, natomiast II Wicemiss została Aleksandra Konieczna, maturzystka z klasy 4B. I Wicemisterem wybrano Jakuba Burzawę z klasy 4ek, zaś II Wicemisterem został w tym roku Milan Falarowski z klasy 4B.

Wyróżnieni maturzyści, po wspólnej sesji zdjęciowej, ruszyli do tańca, porywając wszystkich na parkiet, z którego uczestnicy balu nie schodzili do białego rana.

Dzięki niesamowitemu wystrojowi sali i podniosłej atmosferze, wszyscy mieli okazję poczuć się bardzo wyjątkowo, a dziewczyny, na tę jedną noc, zamienić się w prawdziwe księżniczki. DJ serwował rozmaite utwory, które porwały na parkiet nawet najbardziej zagorzałych przeciwników tańca, dzięki czemu zabawa trwała do białego rana.

• Karina Trzcina