Apel "Bezpieczne Ferie"
27-01-2023

W ostatnim dniu nauki, przed feriami zimowymi, w naszej szkole odbyło się spotkanie edukacyjno-informacyjne dotyczące bezpieczeństwa uczniów w czasie wolnym od nauki. Gościliśmy funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie, sierżanta sztabowego Pawła Blicharskiego wraz z panią Beatą Soboń i Pawłem Siodłakiem. Przedstawiciele policji zaapelowali do uczniów aby zadbali o swoje bezpieczeństwo szczególnie w sieci, gdzie osoby o nieszczerych zamiarach mogą podszywać sie pod profilem kogoś innego.

Zdjęcie przedstawicieli policji biorących udział w spotkaniu Zdjęcie przedstawicieli policji biorących udział w spotkaniu

Zdjęcie młodzieży biorącej udział w spotkaniu

Zdjęcie przedstawicieli policji biorących udział w spotkaniu

Pani Beata Soboń opowiedziała o kilku przypadkach, z którymi jędrzejowska policja miała do czynienia a dotyczyły one kradzieży danych osobowych, znieważania i oszustw finansowych. Pan Paweł Blicharski uczulił uczniów na rozsądne korzystanie z gier komputerowych, które mogą zmienić nastrój i psychikę młodych ludzi a nawet sugerować zachowania zagrażające życiu. Wskazał również na zachowania demoralizacji jak spożywanie alkoholu, środków psychoaktywnych czy palenie papierosów przez osoby nieletnie w kontekście odpowiedzialności karnej. Mamy nadzieję, że apel przedstawicieli policji o zadbanie o własne bezpieczeństwo trafił do naszych uczniów.

• Małgorzata Wielińska