Konkursy i Olimpiady

20-02-2023

XI Świętokrzyski Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany cyklicznie przez Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Akademię Nauk Stosowanych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach przebiegał w tym roku pod hasłem JAK SIĘ NIE ZAPLĄTAĆ W SIECI? MĄDRZE KORZYSTAJMY Z INTERNETU!

W tegorocznej edycji tego wydarzenia udział wzięli uczniowie technikum informatycznego Michał Chrzanowski oraz Igor Żarski uczęszczający na zajęcia szkolnego koła informatycznego - Film & Fotografia, którzy wraz z opiekunem, odwiedzili kielecką uczelnię i skorzystali z przygotowanych dla nich zajęć w formie wykładów i prezentacji.

Tematyka zajęć:

• CYBERBEZPIECZEŃSTWO I ODPOWIEDZIALNOŚĆ KARNA NIELETNICH INTERNAUTÓW – komisarz Sylwia Sobczyńska (Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach),
  • KIEDY ŚWIAT ON-LINE ZBYT MOCNO INGERUJE W ŚWIAT OFF-LINE CZYLI CO INTERNET WIE O TOBIE – mgr Kamil Buliński (Akademia Nauk Stosowanych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach),
  • DATAIZM. CZŁOWIEK W ŚWIECIE „RELIGII” DANYCH – ks. dr Paweł Ścisłowicz (Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach),
  • FONOHOLIZM CZYLI SŁÓW KILKA O UZALEŻNIENIU OD SMARTFONÓW – mgr Elżbieta Sobierajska (Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach).

Zdjęcie z prelekcji podczas XI Świętokrzyskiego Dnia Bezpiecznego Internetu

Zbiorowe zdjęcie laureatów konkursu

Najbardziej emocjonującym punktem programu tegorocznego Dnia Bezpiecznego Internetu było rozstrzygnięcie konkursu „JAK SIĘ NIE ZAPLĄTAĆ W SIECI? MĄDRZE KORZYSTAJMY Z INTERNETU!”. W konkursie wzięły udział 35 szkoły z całego województwa. Jury oceniło prace 84 uczestników. Konkurs organizowany był w różnych kategoriach wiekowych. W kategorii dla uczniów szkół ponadpodstawowych uczniowie Michał Chrzanowski oraz Igor Żarski za film „Jak się nie zaplatać w sieci – FOMO” zajęli I miejsce. Film zaprezentowany został jako jedna z trzech najciekawszych prac. Uczniowie otrzymali podziękowania oraz wartościowe nagrody rzeczowe.

Myślę, że sukces naszych uczniów zachęci innych do wzięcia udziału w kolejnej edycji Świętokrzyskiego Dnia Bezpiecznego Internetu. Gratulujemy!

Obejrzyj zwycięski film na YouTube »

• Marek Pułka

I miejsce w konkursie Jak się nie zaplątać w sieci? Mądrze korzystajmy z Internetu! - Fotogaleria