Rekolekcje Wielkopostne 2023
14-03-2023

13 i 14 marca 2023 roku w kościele pw. Matki Boskiej Łaskawej w Jędrzejowie odbyły się rekolekcje wielkopostne dla wszystkich uczniów Zespołu Szkół nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego, które poprowadził ks. dr hab. Zbigniew Trzaskowski.

Głosząc homilię, kapłan podejmował niezwykle ważny temat jakim jest wewnętrzny pokój serca każdego człowieka. Analizując źródła jego zakłócenia takie jak grzech oraz wszelkiego rodzaju zniewolenia, na które szczególnie są narażeni młodzi ludzie w naszych czasach, wyjaśniał on sens nawrócenia, które jest nieodzowną częścią odzyskania nadziei i radości. Ksiądz rekolekcjonista opierając się na słowach Chrystusa "Pozancie prawdę, a prawda was wyzwoli" wskazywał jak ważne jest stanięcie w prawdzie, nawet jeśli czasami bywa to dla nas ciężkie.

Zdjęcie ks. Zbigniewa Trzaskowskiego wygłaszającego homilię do młodzieży

Młodzież z naszej społeczności uczniowskiej brała czynny udział w Liturgii Mszy Świętej poprzez czytanie Pisma i modlitwy wiernych oraz śpiewanie psalmu.

Niech ten wyjątkowy czas będzie dla nas okazją do refleksji i zatrzymania się na chwilę, aby zajrzeć w głąb samego siebie.

• Magdalena Belicka

Rekolekcje Wielkopostne 2023 - Fotogaleria