Konkursy i Olimpiady

"Poznaj swoje prawa w pracy" – etap regionalny konkursu
03-03-2023

W dniu 3 marca 2023 r. Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach przeprowadził we współpracy z Wyższą Szkołą Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach regionalny etap ogólnopolskiego konkursu pod nazwą „Poznaj swoje prawa w pracy”, w którym wzięli udział laureaci etapów szkolnych z terenu województwa świętokrzyskiego. Naszą szkołę reprezentowały Patrycja Chuptyś z klasy 4ek i Kinga Arabska z klasy 2TER.

Uczennica Kinga Arabska otrzymała wyróżnienie i upominek w postaci słuchawek bezprzewodowych oraz mini apteczkę a Patrycja Chuptyś zajęła piątą lokatę i otrzymała głośnik. Obie nagrody ufundowane przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach.

Zdjęcie uczestniczek konkursu z dyplomami

Minister Edukacji i Nauki objął honorowym patronatem X edycję konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” organizowanego w roku szkolnym 2022/2023 przez Państwową Inspekcję Pracy.

Celem konkursu jest popularyzowanie wśród uczniów wiedzy z zakresu prawnej ochrony pracy w tym bezpieczeństwa i higieny pracy.

Zadaniem konkursowym dla uczestników etapu regionalnego było udzielnie odpowiedzi na 35 pytań testowych, w tym 10 pytań o podwyższonym stopniu trudności, co oznacza pytania wielokrotnego wyboru, dotyczące wiedzy z zakresu prawa pracy i bhp oraz zagadnień dotyczących legalności zatrudniania.

Finał regionalnego konkursu pod nazwą „Poznaj swoje prawa w pracy” odbył się w auli Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach.

Zachęcam wszystkich uczniów do wzięcia udziału w kolejnej edycji za rok.

• Alicja Garus