Spotkanie z biologią i chemią
24-03-2023

W piątek 24.03.2023 r. w ramach akcji „Spotkania z biologią i chemią. Wykłady i warsztaty” Instytut Biologii i Chemii UJK w Kielcach zorganizował warsztaty dla naszych uczniów klas. 2B i 3B. W tym roku zaproponowany został blok tematyczny biologiczno-chemiczny obejmujący dwa wykłady: z biologii i z chemii: oraz cztery różnorodne zajęcia laboratoryjne: dwa ćwiczenia z biologii i dwa ćwiczenia z chemii.

Uczniowie podczas ćwiczeń laboratoryjnych

Wykład z biologii pt. „Grzyby lecznicze” poprowadził dr hab. J. Łuszczyński, prof. UJK, natomiast z chemii „Nanotechnologie w chemii” – dr B. Szczepanik.

W ramach warsztatów uczniowie zapoznali się z biochemią, mikroskopią, chemią organiczną, miareczkowaniem alkacymetrycznym.

Uczniowie w tym dniu mogli poczuć się jak prawdziwi studenci.

• Sabina Chechelska

Spotkanie z biologią i chemią - Fotogaleria