Dni Druku 3D - „Konarski” na targach
31-03-2023

Cała branża druku 3D i skanowania przestrzennego w Polsce pojawiła się na targach Dni Druku 3D. W roli zwiedzających byli tam również uczniowie z „Konarskiego”.

31 marca 2023 r. uczniowie klas informatycznych oraz klasy politechnicznej wraz z opiekunami uczestniczyli w targach branżowych - Dni Druku 3D, które obyły się na terenie Targów Kielce. Dni Druku 3D organizowane są co roku podczas tzw. „Przemysłowej Wiosny w Targach Kielce”. To najważniejsze w Polsce, a także jedno z największych w Europie, wydarzeń branży druku 3D, skanowania 3D oraz szybkiego prototypowania.

Uczniowie Konarskiego na targach Dni Druku 3D

Po rejestracji, uczniowie udali się na halę, gdzie swoją ofertę prezentowali krajowi producenci oraz światowe firmy z branż druku 3D. Młodzież mogła zapoznać się z pracą drukarki i skanera 3D podczas cyklu pracy oraz zdobyć informacje na temat prezentowanej maszyny i materiałów wykorzystywanych do druku.

Przemysłowa Wiosna, której częścią są Dni Druku 3D - to obecnie najważniejsze targi przemysłowe w Polsce.

• Marek Pułka