Sportowa wiosna w powiecie jędrzejowskim
03-04-2023

3 kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Reja odbył się w ramach cyklu „Sportowa wiosna w powiecie jędrzejowskim” Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o puchar Starosty Powiatu Jędrzejowskiego. W zawodach uczestniczyły trzy szkoły z naszego miasta: ZS nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego, ZS nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego Grota oraz I LO im. Mikołaja Reja.

Turniej otworzyli Starosta Jędrzejowski Paweł Faryna oraz jako gospodarz zawodów Dyrektor „Ogólniaka” Wojciech Zwierzchowski życząc wszystkim wielu sportowych emocji i zaciętej rywalizacji w walce o punkty. Na rozpoczęciu obecny był również współorganizator imprezy Prezes Powiatowego Związku Stowarzyszeń Sportowych - Janusz Adamczyk.

Mecze rozgrywane do dwóch wygranych setów zakończyły się następującymi wynikami:

• LO Rej - ZS nr 2 Grot 0:2
  • ZS nr 1 Konarski - ZS nr 2 Grot 0:2
  • ZS nr 1 Konarski – LO Rej 2:0

Najlepszą drużyną Turnieju okazały się siatkarki „Grota”.

II miejsce po zwycięstwie z „Rejem” zdobyła reprezentacja naszej szkoły w składzie:

Joanna Staszczyk, Wiktoria Sęk, Agata Dudek, Marta Adamska, Aleksandra Treter, Kamila Wyderka, Julia Król, Małgorzata Wcisło, Wiktoria Walczyńska, Agata Staszczyk, Patrycja Kosiak, Milena Lewandowska, Katarzyna Kuchnecka, Daria Chałat.

Starosta Jędrzejowski oraz Dyrektor LO na zakończenie wręczyli kapitanom puchary i pamiątkowe dyplomy, a wszystkim uczestniczkom Turnieju podziękowali za sportową rywalizację, która toczyła się w przyjaznej atmosferze i duch „fair – play”.

• Elżbieta Cichoń

Sportowa wiosna w powiecie jędrzejowskim - Fotogaleria