Święto Chrztu Polski w Konarskim
14-04-2023

14 kwietnia bieżącego roku obchodzimy jedno z naszych świąt – rocznic państwowych - Święto Chrztu Polski ustanowione przez Sejm RP 22 lutego 2019 roku.

Historycy nie mają wątpliwości, że Chrzest Polski jest równoznaczny z narodzinami Państwa Polskiego. Zdaniem wielu badaczy chrzest księcia Mieszka I jest najważniejszym wydarzeniem w całych dziejach państwa i narodu polskiego. Decyzja naszego pierwszego, historycznego władcy zdecydowała o całej, późniejszej przyszłości naszego kraju, zarówno w aspekcie kulturowym, społecznym, a przede wszystkim poitycznym.

Uczniowie Konarskiego podczas spotkania z okazji Święta Chrztu Polski

Z tego też tytułu, w obliczu powiewającej biało – czerwonej flagi na naszym szkolnym budynku, młodzież wzięła udział w panelu dyskusyjnym poświęconym niniejszemu wydarzeniu. Zaangażowanie i zainteresowanie tematyką okazało się dość znaczne, zwłaszcza wśród uczniów klas pierwszych, którzy aktywnie brali udział w dyskusji wieńczącej spotkanie.

• Katarzyna Krotla-Gnatowska

Święto Chrztu Polski w Konarskim - Fotogaleria