"Rozstania nadszedł czas..." - pożegnanie Abiturientów
28-04-2023

W piękne, wiosenne przedpołudnie 28 kwietnia 2023 roku, tegoroczni abiturienci zgromadzili się w hali sportowej naszej szkoły, by uroczyście zakończyć kolejny etap swojej edukacji. W towarzystwie Dyrekcji, Wychowawców, Grona Pedagogicznego, Rodziców oraz Koleżanek i Kolegów, żegnali mury „Konarskiego”, w których przeżyli wiele niezapomnianych chwil.

Uroczystość rozpoczęła piosenka pt. „Mój dom” w wykonaniu Szkolnego Zespołu Muzycznego. Następnie wszystkich obecnych powitali konferansjerzy: Magdalena Zimierska i Filip Kalwarski. W nastrój tego szczególnego święta wprowadziła swoją przemową pani Dyrektor Małgorzata Wojtasik.

Obecnością i dobrym słowem zaszczycili nas również goście: pan Paweł Faryna, Starosta Jędrzejowski oraz pan doktor Wiktor Krasa - dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania Akademii Nauk Stosowanych w Kielcach.

Absolwenci przekazali młodszym kolegom sztandar szkoły, podziękowali Dyrekcji i wychowawcom: pani Magdalenie Prusickiej, pani Izabeli Fatydze-Lato, pani Marzenie Magierze-Albin, pani Karinie Trzcinie, panu Bartoszowi Grudniowi oraz nauczycielom za przekazaną wiedzę, wsparcie w trudnych momentach, wręczając kwiaty i ofiarowując muzyczne upominki.

Dyrektor szkoły wręcza medal Złotego Absolwenta

Wreszcie nadszedł czas, by uhonorować najlepszych! Wśród nich znaleźli się uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 5,0 i otrzymali medal „Złoty Absolwent”, a należą do nich:

z II Liceum Ogólnokształcącego:

Jan Domański 5,47, Monika Arabska 5,44, Jakub Jaros 5,43, Karolina Bacharz 5,38, Magdalena Belicka 5,13, Aleksandra Tracz 5,13, Ewa Synowska 5,13, Nikola Krawczyk 5,06, Mateusz Baran 5,0, Filip Kalwarski 5,0.

Z Technikum nr 1:

Patrycja Chuptyś 5,09, Aleksandra Gębka 5,09, Joanna Staszczyk 5,06, Daniel Tabor 5,03.

oraz uczniowie ze średnią ocen minimum 4,75, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem. W tym gronie znaleźli się:

Michał Podsiadło 4,87, Martyna Stańczyk 4,82, Marta Cejest 4,81, Aleksandra Krakowska 4,79, Wiktoria Gładka 4,76, Paulina Kot 4,76, Agnieszka Malmur 4,76.

Rodzice abiturientów z listami gratulacyjnymi

Rodzice tych uczniów otrzymali listy gratulacyjne.

Ogromnym wyróżnieniem dla absolwentów jest też możliwość uzyskania indeksu szkoły wyższej, którym nagradzani są uczniowie wykazujący się szczególnymi umiejętnościami i osiągnięciami, a także zamiłowaniem do konkretnej dziedziny nauki.

Nasz honorowy gość - pan doktor Wiktor Krasa, dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania Akademii Nauk Stosowanych w Kielcach, wręczył indeksy: Marcie Adamskiej i Aleksandrze Treter z klasy 4lo oraz Milenie Włodarczyk i Kamili Wachowicz z klasy 4B.

Oprócz sukcesów edukacyjnych uczniów, zostały również docenione działania społeczne ich rodziców, którzy zawsze chętnie podejmowali współpracę ze szkołą. W tej kategorii wręczono pisemne podziękowania:

Pani Ewie Marcinkowskiej, Pani Oldze Synowskiej, Pani Anecie Pak, Pani Żanecie Kowalskiej, Pani Iwonie Pak.

W imieniu młodszych kolegów pożegnał absolwentów Miłosz Twardowski - przewodniczący Samorządu Uczniowskiego.

• Izabela Fatyga-Lato