"I znowu przyszedł maj..."
05-05-2023

Dla 153 tegorocznych absolwentów „Konarskiego”, podobnie jak dla ponad 250 tysięcy absolwentów szkół średnich w całej Polsce maj raczej nie będzie miesiącem, w którym podziwiać będą kwitnące kasztany i bzy. Będzie to czas, w którym zmierzą się z egzaminem dojrzałości. W tym roku egzamin maturalny zdawany jest w dwóch formułach.

W naszej szkole 60 absolwentów II Liceum Ogólnokształcącego w Formule 2023, natomiast 93 absolwentów Technikum nr 1 w Formule 2015. Za nami pierwszy dzień zmagań maturalnych – tradycyjnie rozpoczęliśmy językiem polskim zdawanym na poziomie podstawowym. Przed nami jeszcze 4 egzaminy obowiązkowe.

Dzisiaj 5 maja język angielski poziom podstawowy, a w poniedziałek królowa nauk – matematyka, również na poziomie podstawowym. W tym roku powrócił egzamin ustny z języka polskiego oraz języka obcego nowożytnego bez określania poziomu – i ten rozpoczyna się 10 maja.

Maturzyści podczas procedury wejścia na egzamin.

Od 9 maja zdający przystępują do pisemnych egzaminów zdawanych na poziomie rozszerzonym. W naszej szkole – podobnie jak w Polsce największą popularnością cieszy się egzamin z języka angielskiego. Ostatni egzamin maturalny w tej sesji egzaminacyjnej z informatyki zdawany będzie 22 maja.

A potem – potem czekamy na wyniki, które ogłoszone zostaną 7 lipca 2023 roku.

Za wszystkich zdających mocno trzymamy kciuki i życzymy satysfakcji z osiągniętych wyników!

• Elżbieta Grad

"I znowu przyszedł maj..." - Fotogaleria