Wyjazd edukacyjny do Uzdrowiska Medical Spa Malinowy Zdrój
14-03-2013

14.03.2013 roku uczniowie klas hotelarskich realizujący projekt "Hotelarze przyszłości" uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Solca Zdrój, którego głównym celem było zapoznanie z działalnością i sposobem funkcjonowania Uzdrowiska Medical Spa Malinowy Zdrój. Jest to pierwszy obiekt należący do grupy Malinowe Hotele. Jako pierwszy w Polsce oferuje zabiegi balneologiczne w postaci kąpieli leczniczych w najsilniejszej na świecie leczniczej wodzie siarczkowej pochodzącej ze źródła „Malina”. Woda ta ze względu na swój unikalny skład, potwierdzony badaniami i atestem PZH zalecana jest do leczenia i rehabilitacji różnego rodzaju schorzeń.

Uczniowie mieli możliwość obejrzenia nowocześnie wyposażonych gabinetów do leczenia i rehabilitacji, dowiedzieli się z jakiej oferty usług z zakresu balneoterapii, fizykoterapii, kinezyterapii można skorzystać, od jakich czynników zależy indywidualny dobór zabiegów, jakie schorzenia są w Solcu Zdrój leczone, jakie wykonywane są zabiegi kosmetyczne oraz jakie należy mieć wykształcenie, aby można było podjąć w takim Uzdrowisku pracę. „Hotelarze” zobaczyli również nowo otwarty nowoczesny kompleks Basenów Mineralnych z leczniczą wodą mineralną.

W drodze powrotnej zwiedziliśmy Sanatorium „Marconi” położone w Parku Zdrojowym w Busku Zdrój, a w restauracji „Victoria” po pełnym wrażeń dniu zjedliśmy smaczny obiad.

• Elżbieta Cichoń