Logistycy w zakładzie produkcyjnym FAMET S.A.
26-05-2023

26 maja 2023 r. po kilkuletniej przerwie, uczniowie 2 klasy technikum logistycznego mieli możliwość zaobserwowania pracy jednego z największych zakładów produkcyjnych na terenie Jędrzejowa.

FAMET S.A. (zakład nr 2) jest jednym z pięciu zakładów na terenie Polski. Zajmuje się produkcją komponentów do maszyn budowlanych, elektrycznych i generatorów, a także turbin wiatrowych.

Uczestnicy wycieczki przed zakładem Famet SA

Dzięki uprzejmości pana Grzegorza Kurka, głównego energetyka, który oprowadził nas po zakładzie, wycieczka przedmiotowa dostarczyła młodym logistykom wielu cennych informacji z dziedziny logistyki produkcji.

Mieliśmy możliwość zobaczenia cyklu produkcyjnego ogromnych kruszarek w zakresie laserowego cięcia blachy, przez jej walcowanie, spawanie czy malowanie.

Wiedza zdobyta podczas wycieczki zdecydowanie ułatwi przyswajanie informacji teoretycznych w szkole.

• Bartosz Grudzień

Logistycy w zakładzie produkcyjnym FAMET S.A. - Fotogaleria