Konkursy i Olimpiady

XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego
03-06-2023

3 czerwca 2023 r. w Klasztorze Ojców Dominikanów w Lublinie odbył się finał regionalny XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego pod hasłem: "Z nadziei, która jest w nas".

Reprezentująca naszą szkołę Maja Chruściel z klasy 1LC została laureatką konkursu zajmując II miejsce. Etap finałowy polegał na obronie przez uczestników wcześniej napisanych esejów. Nasza uczennica wybrała temat „Jan Paweł II oczami młodego pokolenia. W jaki sposób postrzegasz nauczanie św. Jana Pawła II? Kim dla Ciebie jest św. Jan Paweł II? Dlaczego wizerunek Papieża wykorzystywany jest w ironicznych i memicznych materiałach internetowych?”.

Poza licznymi nagrodami rzeczowymi, Maja otrzymała również możliwość odebrania indeksu na wybrany kierunek na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie lub Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu. Na uwagę zasługuje fakt, iż nasza uczennica była najmłodszą uczestniczką w gronie finalistów.

Maja Chruściel otrzymuje dyplom za zajęcie II miejsca

Konkurs Papieski to największy w Polsce konkurs dotyczący wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II. Projekt ten realizowany przez Instytut Tertio Millennio od 18 lat, z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród młodzieży. W tym roku do zmagań konkursowych na wszystkich etapach w całej Polsce przystąpiło ponad 5000 uczniów.

Głównym celem tej inicjatywy jest rozpowszechnianie bogactwa myśli i czynu papieża Jana Pawła II wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych. Konkurs Papieski kształtuje twórcze myślenie, stwarza możliwość skonfrontowania własnych przekonań z przesłaniem papieża Polaka. Jest zaproszeniem do rozpoczęcia głębszych studiów nad myślą Jana Pawła II oraz pogłębiania wiedzy z zakresu Katolickiej Nauki Społecznej.

• ks. Tomasz Kubicki

XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego - Fotogaleria