Konarski w Wiedniu i Budapeszcie
08-09-2023

W dniach 5-8 września 2023r. 53 uczniów z klas 3LC , 4A, 4B, 3THL i 5I wraz z opiekunami Katarzyną Szydłowską, Anną Równicką, Stanisławem Wilkiem i Tomaszem Chruścielem uczestniczyli w wycieczce zagranicznej do Wiednia i Budapesztu.

Pierwsze dwa dni spędzili w Wiedniu, zwiedzili m.in. Ringstrasse, Operę, dom Hundrtwassera, ulice Graben i Kärnten, Katedrę św. Szczepana, rezydencje cesarskie Hofburg i Schönbrunn, Wzgórze Kahlenberg oraz Muzeum Techniki. W kolejne dwa dni podziwiali zabytki Budapesztu takie jak: Wzgórze Zamkowe, Parlament, Baszty Rybackie, Węgierską Akademię Nauk, Plac Bohaterów, Dom Muzyki oraz liczne pomniki.

Uczestnicy wycieczki w Wiedniu

Zwieńczeniem wycieczki był rejs po Dunaju, podczas którego uczestnicy wycieczki podziwiali piękne zabytki położone wzdłuż Dunaju oraz malowniczy krajobraz. Ponadto uczniowie spróbowali regionalnych potraw oraz poznali tradycje, historię oraz zwyczaje odwiedzanych krajów. Dla uczniów była to również niesamowita okazja do praktycznego wykorzystania oraz "szlifowania" swoich umiejętności językowych. Spędzili ciekawie czas, przeżyli niezapomniane chwile a także była to dla nich ciekawa lekcja historii i szansa poznania obcej kultury i zwyczajów.

• Alicja Kucybała, Katarzyna Szydłowska

Konarski w Wiedniu i Budapeszcie - Fotogaleria