Bieg Fair Play w Konarskim
14-09-2023

7 września obchodzimy Światowy Dzień Fair Play ustanowiony w 2020 roku przez cztery organizacje, w tym Międzynarodowy Komitet Fair Play (CIFP) i Europejskie Stowarzyszenie Fair Play. To inicjatywa, mająca na celu promocję fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu.

14 września 2023 r. już po raz trzeci z rzędu uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji #Bieg FAIR PLAY PKOL z okazji Światowego Dnia FAIR PLAY. Biegi odbywały się w ramach lekcji wychowania fizycznego.

Uczestnicy Biegu Fair Play przed startem

Przed rozpoczęciem biegu nauczyciele wychowania fizycznego przypomnieli zgromadzonym na boisku uczniom zasady fair play oraz fakt, że powinniśmy stosować je zarówno w rywalizacji sportowej, jak i, a może przede wszystkim, w życiu codziennym.

Pogoda dopisała, a cała impreza przebiegała w atmosferze radości i zabawy.

• Andrzej Fendrych, Marzena Magiera-Albin