Poznajemy zasady zdrowego stylu życia
20-09-2023

W dniu 20 września na zaproszenie opiekuna SK PCK przyjechały do naszej szkoły, na spotkanie z uczniami dwóch klas pierwszych o profilu biologiczno – medycznym, specjalistki od spraw żywienia. Panie Eliza Adamczyk i Wiktoria Sadza pracujące w zawodzie dietetyczki przybliżyły nam zagadnienia z zakresu szeroko rozumianej edukacji zdrowotnej. Zwróciły uwagę przede wszystkim na prawidłowe żywienie, które jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na rozwój człowieka i utrzymanie przez niego dobrego stanu zdrowia.

Specjalistki od żywienia podczas spotakania z młodzieżą

Ma ono ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku dzieci i młodzieży. Właściwe odżywianie i nawadnianie wpływa na samopoczucie, stan zdrowia, ale także pomaga chronić organizm przed wieloma poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi w późniejszych etapach życia. Znaczenie dla zdrowia mają również prawidłowe nawyki i zwyczaje żywieniowe, które najczęściej kształtują się właśnie w młodym wieku. Panie zwróciły też uwagę, że mówiąc o zdrowym stylu życia nie możemy zapomnieć o ruchu i aktywności fizycznej.

• Elżbieta Cichoń

Poznajemy zasady zdrowego stylu życia - Fotogaleria