Dzień Języków
26-09-2023

Jak co roku 26 września upłynął w naszej szkole pod znakiem Europejskiego Dnia Języków Obcych.

W ramach tego wydarzenia uczniowie klas 1lm, 2la i 3L wzięli udział w spotkaniu w sali konferencyjnej podczas którego poznali wiele ciekawostek językowych, wzięli udział w quizach z nagrodami oraz zmierzyli się z łamańcami językowymi w językach nauczanych w naszej szkole. Mateusz Dziób z klasy 2la opowiedział o tym jak wyglądała nauka w irlandzkiej szkole, natomiast Victoria Gałczyńska z klasy 1lm opowiedziała o swoich doświadczeniach ze szkoły w Cambridge do której uczęszczała.

Uczniowie w europejskich strojach

Bardzo istotnym elementem tegorocznych obchodów dnia języków były stroje i przebrania zaprezentowane przez naszych uczniów. Fantastyczne i niezwykle barwne stylizacje przykuwały uwagę i były doskonałą zabawą. Nauczyciele języków obcych zaakcentowali święto języków również podczas lekcji poprzez rozmowy na temat języków krajów europejskich, quizy i prezentacje multimedialne.

• Joanna Pawłowska

Dzień Języków - Fotogaleria