Salon Maturzystów
25-09-2023

Maturzyści naszej szkoły zagościli na salonach Politechniki Świętokrzyskiej, żeby przybliżyć sobie egzamin maturalny oraz poznać ofertę studiów uczelni z regionu i całej Polski.

Maturzyści mieli okazję porozmawiać z reprezentantami polskich uczelni, zapoznać się z ofertą kształcenia i dowiedzieć się więcej o studenckim życiu. Z maturzystami spotkali się także eksperci z Okręgowej Komisji Edukacyjnej w Łodzi, którzy na spotkaniach opowiedzieli, jak najlepiej zdać maturę, jakich błędów unikać, na jakich problemach się skupić, jak zarządzać swoim czasem podczas przygotowań.

Uczniowie Konarskiego podczas Salonu Maturzystów

Podczas Salonu każdy zarejestrowany uczestnik odebrał za darmo publikację Perspektyw, czyli „Informator dla Maturzystów 2024”. Można w nim znaleźć nie tylko wiarygodne informacje o „nowej” maturze (czyli egzaminach w formule 2023 – harmonogram, porady związane z najważniejszymi przedmiotami maturalnymi itp.), ale też Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2023 i Ranking Kierunków Studiów (74 najpopularniejsze kierunki!) oraz informacje o zasadach przyjęć na wszystkie uczelnie na rok akademicki 2024/2025.

• Barbara Terczyńska

Salon Maturzystów - Fotogaleria