Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę
17-10-2023

Młodzież klas maturalnych uczestniczyła w XXVI pielgrzymce do tronu Matki Bożej Częstochowskiej. Tegoroczna pielgrzymka odbyła się pod hasłem: „Matko Kościoła umocnij wiarę naszą!”.

Pielgrzymka rozpoczęła się od zawiązania wspólnoty i modlitwy różańcowej poprowadzonej przez kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, którzy towarzyszyli młodym w sanktuarium maryjnym dając świadectwo wiary i powołania.

O godzinie 11:00 w Bazylice Mszę świętą za Maturzystów odprawił Ksiądz Biskup Jan Piotrowski. W homilii Ksiądz Biskup przypomniał słowa św. Augustyna "Niespokojne jest serce nasze, dopóki w Tobie nie spocznie" - zachęcił maturzystów, aby zawsze z odwagą wchodzili na Jasną Górę w swoim życiu i tam wsparci orędownictwem Matki Bożej szukali drogi swojego życia i sił do realizacji woli Boga.

Po Eucharystii pielgrzymi uczestniczyli w Drodze Krzyżowej na wałach jasnogórskich wsłuchując się w rozważania przygotowane przez młodzież, która swoją modlitwą, śpiewem i świadectwem pomogła wszystkim uczestnikom spotkania przeżyć w skupieniu Mszę św., Drogę Krzyżową i adorację z aktem zawierzenia Pani Jasnogórskiej.

pielgrzymki na Jasnej Górze

W pielgrzymce udział wzięło 106 maturzystów z naszej szkoły.

Składam serdecznie podziękowanie Pani Dyrektor Wioletcie Bugajskiej, ks. Tomaszowi Kubickiemu i wszystkim wychowawcom, którzy przyczynili się do zorganizowania dzisiejszego spotkania i umożliwili młodzieży udział w tak ważnym dla nich wydarzeniu.

Składam słowa wdzięczności dla wszystkich wychowawców, którzy razem ze swoimi uczniami modlili się na Jasnej Górze.

• Agnieszka Bugajska

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę - Fotogaleria