Fizyka łatwa, lekka i przyjemna
03-11-2023

Piątkowe lekcje fizyki informatycy i logistycy klas czwartych naszej szkoły realizowali w Śląskim Parku Nauki w Chorzowie. Interaktywne zajęcia otworzyły szerzej oczy uczniom na świat geofizyki oraz astrofizyki.

Ekspozycja geofizyki przybliżyła im zjawiska sejsmologiczne i meteorologiczne. Mogli na własnej skórze odczuć symulowane trzęsienia ziemi o różnych magnitudach. W specjalnych komorach mieli również możliwość na chwilę przenieść się w różne strefy klimatyczne naszej Ziemi.

Uczestnicy wycieczki w planetarium

Natomiast ekspozycja astrofizyki składała się z wielu interaktywnych stanowisk. Między innymi różnego rodzaju instrumentów obserwacyjnych (lunety, teleskopy czy celostaty). Jednak największą atrakcją była możliwość odbycia spaceru wśród gwiazd w okularach 3D. Wrażenia z wycieczki były niesamowite.

• Magdalena Prusicka

Fizyka łatwa, lekka i przyjemna - Fotogaleria