Podsumowanie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
29-09-2023

W bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie podsumowujące Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021–2025.

W ramach wsparcia finansowego księgozbiór naszej biblioteki wzbogacono o 253 pozycje (nowości wydawnicze, książki ukazujące wartość rodziny, poświęcone historii XX wieku a także uwzględniające potrzeby uczniów niepełnosprawnych). Aby usprawnić pracę biblioteki zakupiono czytnik kodów i naklejki z kodami kreskowymi. Kupiono fotel i lampę do kącika czytelniczego. Udało się zakupić 6 sztuk czytników ebooków.

Wzbogacenie biblioteki o nowości spowodowało zwiększenie zainteresowania książką, czytnik i naklejki z kodami kreskowymi usprawniły pracę biblioteki, kącik czytelniczy pozwala miło spędzać czas na przerwach i dyskutować o przeczytanych książkach, czytniki e-booków spełniły oczekiwania entuzjastów elektronicznych publikacji.

Najlepsze czytelniczki z dyplomami i nagrodami książkowymi

Najwięcej nowości z NPRCZ 2.0 przeczytała Ola Piątek z klasy 4THE (46 wypożyczeń).

Luiza Michalska i Kasia Mróz z klasy 3 LB utrwaliły obrazem tytuły zakupione do naszej biblioteki.

• Monika Kowalska

Podsumowanie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. - Fotogaleria